Hakkımda

egeli gezgin ege

Ben Ege,

Dünyanın dört bir yanını keşfetme tutkusuyla doluyum. Bu tutkumu gerçekleştirirken yaşadığım deneyimleri daha fazla insana ulaştırabilmek için yazmaya karar verdim. Keşfetme tutkumu, başka hayatlar görme motivasyonumu ve yeni kültürlerle tanışmaktan keyif almanın tadına vardığımdan beri bu tutkuyu diğer insanlara bulaştırmak ve ilham olmak istiyorum. Bu yolda hayaller kurmayı öğrendim ve imkansız olarak gördüğüm birçok hayalimin gerçekleşmesi bana büyük bir güç verdi. Beni seyahat etmeye daha da tutkuyla bağladı.

Egeli Gezgin Ege Kimdir?

Seyyah olmayı kafasına koymuş, aynı zamanda gezerken yeni tatlar denemekten de keyif alan bir Egeli gezginin seyahat günlüğü diyebilirim. Hayallerimdeki yerleri “Egece” gezmek için yollara çıktım ve bu yolculuğumu daha çok insana aktarabilmek için buradayım. Aslında Egeli Gezgin Ege’yi 2012 yılında üniversite yıllarımın ilk zamanlarında hayata geçirmeye karar verdim. Amacım adımın temsil ettiği bölgeyi keşfetmek ve bu yolculuğumu bir blogta paylaşmaktı. Daha sonra keşfetmek ve yazmak bir tutkuya dönüştü ve Ege Bölgesi’nden daha fazlasını merak eden bir kişiye dönüştüm. İçimde dünyayı dolaşma isteğim olduğunu fark ettim ve radikal bir kararla 2013 yılında Work&Travel yapmak için Amerika’ya gittim. İlk yurt dışı deneyimi için üç ay kadar Ege’den kopmak benim gerçekleştirdiğim ilk ve o dönem için en büyük cesaretli adımım oldu. Amerika’da bir dönem yaşadıktan sonra seyahat ederken çok fazla keyif almaya başladım ve başta Avrupa olmak üzere şimdiye kadar toplamda 28’den fazla ülkeyi dolaştım. Bu seyahatlerimin pek çoğunu öğrencilik yıllarımda gerçekleştirdim. Öğrenci halimle bu kadar ülke görmüş olmamın tek açıklaması önceliklerim oldu. Hayatımın merkezinde olan seyahat etme tutkusu benim en büyük önceliğim, kazandığım ufak paraları bile biriktirip hayallerim için harcıyorum. Çünkü şu söze tüm kalbimle inanıyorum “Para Harcayarak Sizi Zengin Yapacak Tek Şey Seyahat Etmektir.”

Egeli Gezgin Ege

Ege Kimdir?

1992 yılında bir bahar günü İzmir’de doğdum ve büyüdüm. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra hayallerimin peşinden giderek mutfak eğitimi almaya karar verdim. Le Cordon Bleu İstanbul’da Pastacılık eğitimi aldım. Şu anda Türkiye’nin ünlü çikolata markalarından birinde çikolata şefi olarak çalışıyorum.

Egeli Gezgin Ege Nereleri Keşfetti?

Şimdiye kadar 27 ülke ve 110’dan fazla şehir gördüm. Bu gezilerimdeki anılarımı ve deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum.  Eğer bir yazımı okudunuz ve o yazı ile ilgili sorunuz varsa, lütfen bu sorunuzu ilgili yazımın yorum bölümüne yazın. Hem daha çabuk cevaplarım, hem de bu cevaptan tüm okurlar faydalanmış olur.

Gezgin ruhumun sizlere de bulaşması dileğiyle 🙂

Egeli Gezgin Ege’yi sosyal medyadan takip edin!

Instagram :  @egeligezginege 

Facebook : @egeligezginege

Twitter : @egeligezginege


Basında Egeli Gezgin Ege

Egeli Gezgin Ege Yogakioo Dergisi’nde: Yogakioo dergisi Mayıs-Haziran-Temmuz 2020 sayısında seyahat bölümünde Fas yazım yayınlandı.

yogakioo egeli gezgin ege


Egeli Gezgin Ege Milliyet Rota’da: Milliyet Gazetesi’nin Milliyet Rota sayfasında Ağustos 2020 tarihinde seyahat fotoğrafıma yer vermişti.

milliyet rota egeli gezgin ege


Egeli Gezgin Ege Uzakrota’da: Uzakrota 2017 yılı için “Yılın En İyi Çıkış Yapan Seyahat Blogu” kategorisinde 5. seçildi. İnternet Fenomenlerinin Yaz Dönemi Tatil Önerileri yazısına katkıda bulundu.

uzak rota egeligezginege


 

Egeli Gezgin Ege Uplifers’da: İyi yaşam sitesi Uplifers’da 2016-2017 yılları arasında seyahat ve yeme-içme konularında yazılarıma yer verildi.

uplifers egeli gezgin ege


Egeli Gezgin Ege Filgezi’de: Seyahat tavsiyeleri içeren Fil Gezi sitesinde 2018 yılında Hatay yazıma yazıma yer verildi.

fil gezi egeligezginege