Hakkımda

egeli gezgin ege

Ben Ege,

Dünyanın dört bir yanını keşfetme tutkusuyla doluyum. Bu tutkumu gerçekleştirirken yaşadığım deneyimleri daha fazla insana ulaştırabilmek için yazmaya karar verdim. Keşfetme tutkumu, başka hayatlar görme motivasyonumu ve yeni kültürlerle tanışmaktan keyif almanın tadına vardığımdan beri bu tutkuyu diğer insanlara bulaştırmak ve ilham olmak istiyorum. Çünkü bu yolda hayaller kurmayı öğrendim ve imkansız olarak gördüğüm birçok hayalimin gerçekleşmesi bana büyük bir güç verdi, beni daha çok bu tutkuya bağladı.

Egeli Gezgin Ege Nedir?

Seyyah olmayı kafasına koymuş, aynı zamanda gezerken yeni tatlar denemekten de keyif alan bir Egeli gezginin seyahat günlüğü diyebilirim. Hayallerimde ki yerleri “Egece” gezmek için yola çıktım ve bu yolculuğumu daha çok insana aktarabilmek için buradayım. Aslında Egeli Gezgin Ege’yi 2012 yılında üniversite yıllarımın ilk zamanlarında hayata geçirmeye karar verdim. Amacım adımın temsil ettiği bölgeyi keşfetmek ve bu yolculuğumu bir blogta paylaşmaktı. Daha sonra keşfetmek ve yazmak bir tutkuya dönüştü ve Ege Bölgesi’nden daha fazlasını deneyimlemek için içimde dünyayı dolaşma isteğim olduğunu fark ettim. Bu farkındalık ile 2013 yılında Work&Travel yapmak için Amerika’ya gittim. İlk yurt dışı deneyimi için üç ay kadar Ege’den kopmak benim gerçekleştirdiğim ilk ve en büyük cesaret oldu. Bu yolculuğumu Work&Travel Maceram yazımda detaylarıyla okuyabilirsiniz. Neyse, Amerika’da bir dönem yaşadıktan sonra seyahat ederken daha fazla keyif almaya başladım ve başta Avrupa olmak üzere şimdiye kadar toplamda 19’dan fazla ülkeyi dolaştım. Bu seyahatlerimin hepsini öğrencilik yıllarımda gerçekleştirdim. Öğrenci halimle bu kadar ülke görmüş olmamın tek açıklaması önceliklerim. Hayatımın merkezinde olan seyahat etme tutkusu benim en büyük önceliğim, kazandığım ufak paraları bile biriktirip hayallerim için harcıyorum.

Egeli Gezgin Ege

Ben Kimim?

1992 yılında bir bahar günü İzmir’de doğdum ve büyüdüm. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra hayallerimin peşinden giderek mutfak eğitimi almaya karar verdim. Şuanda Le Cordon Bleu İstanbul’da Pastacılık eğitimi alıyorum. Aynı zamanda aylık olarak kişisel gelişim ve iyi yaşam sitesi Uplifers’a seyahatle ilgili içerik sağlıyorum.

Egeli Gezgin Ege Nereleri Keşfetti?

Şimdiye kadar 20 ülke ve 85’den fazla şehir gördüm. Bu gezilerimden bazılarını sitemde yayınladım. Peki, Nereleri Keşfettim?

Şimdiye kadar gerçekleştirdiğim gezilerimde çoğu zaman yalnızdım. Daha sonra yollarımız Kronikgezgin ile kesişti ve 2016 yılından beri tüm gezilerimizi birlikte gerçekleştiriyoruz. Bir ülkeyi tek keşfetmenin tadını fazlasıyla almış biri olarak artık Can ile geziyorum ve yolculuğumu onunla paylaşmaktan çok mutluyum. Şimdiye kadar birlikte 6’dan fazla ülkeyi dolaştık. Gezilerimizde iş bölümü yapıyoruz, mesela Can çok uygun fiyata uçak bileti, konaklama ve ulaşım olaylarını hallederken, ben o ülkenin kültürünü, gezilecek yerlerini araştırıyorum. Daha sonra seyahatimiz öncesi masanın başına oturuyoruz ve o ülkede bireysel olarak tercih ettiğimiz önceliklerimiz var ise ona göre planızımı şekillendiriyoruz. Mesela ben bit pazarlarını gezmeye meraklıyım, bu yüzden gitmeden önce not alıyorum. Can ise çoğu zaman şehir etkinliklerini kovalayan bir gezgin bu yüzden önceliklerimizi ortak bir noktada belirliyoruz ki seyahatimiz daha keyifli olsun.

egeli gezgin ege kronikgezgin

Eğer bir yazımı okudunuz ve o yazı ile ilgili sorunuz varsa, lütfen bu sorunuzu ilgili yazımın yorum bölümüne yazın. Hem daha çabuk cevaplarım, hem de bu cevaptan tüm okurlar faydalanmış olur.

Gezgin ruhumun sizlere de bulaşması dileğiyle 🙂

Egeli Gezgin Ege’yi sosyal medyadan takip edin!

Instagram :  @egeligezginege 

Facebook : @egeligezginege

Twitter : @egeligezginege