Hakkımda

egeli gezgin ege

Ben Ege,

Dünyanın dört bir yanını keşfetme tutkusuyla doluyum. Bu tutkumu gerçekleştirirken yaşadığım deneyimleri daha fazla insana ulaştırabilmek için yazmaya karar verdim. Keşfetme tutkumu, başka hayatlar görme motivasyonumu ve yeni kültürlerle tanışmaktan keyif almanın tadına vardığımdan beri bu tutkuyu diğer insanlara bulaştırmak ve ilham olmak istiyorum. Çünkü bu yolda hayaller kurmayı öğrendim ve imkansız olarak gördüğüm birçok hayalimin gerçekleşmesi bana büyük bir güç verdi, beni daha çok bu tutkuya bağladı.

Egeli Gezgin Ege Nedir?

Seyyah olmayı kafasına koymuş, aynı zamanda gezerken yeni tatlar denemekten de keyif alan bir Egeli gezginin seyahat günlüğü diyebilirim. Hayallerimde ki yerleri “Egece” gezmek için yola çıktım ve bu yolculuğumu daha çok insana aktarabilmek için buradayım. Aslında Egeli Gezgin Ege’yi 2012 yılında üniversite yıllarımın ilk zamanlarında hayata geçirmeye karar verdim. Amacım adımın temsil ettiği bölgeyi keşfetmek ve bu yolculuğumu bir blogta paylaşmaktı. Daha sonra keşfetmek ve yazmak bir tutkuya dönüştü ve Ege Bölgesi’nden daha fazlasını deneyimlemek için içimde dünyayı dolaşma isteğim olduğunu fark ettim. Bu farkındalık ile 2013 yılında Work&Travel yapmak için Amerika’ya gittim. İlk yurt dışı deneyimi için üç ay kadar Ege’den kopmak benim gerçekleştirdiğim ilk ve en büyük cesaret oldu. Bu yolculuğumu Work&Travel Maceram yazımda detaylarıyla okuyabilirsiniz. Neyse, Amerika’da bir dönem yaşadıktan sonra seyahat ederken daha fazla keyif almaya başladım ve başta Avrupa olmak üzere şimdiye kadar toplamda 19’dan fazla ülkeyi dolaştım. Bu seyahatlerimin hepsini öğrencilik yıllarımda gerçekleştirdim. Öğrenci halimle bu kadar ülke görmüş olmamın tek açıklaması önceliklerim. Hayatımın merkezinde olan seyahat etme tutkusu benim en büyük önceliğim, kazandığım ufak paraları bile biriktirip hayallerim için harcıyorum.

Egeli Gezgin Ege

Ben Kimim?

1992 yılında bir bahar günü İzmir’de doğdum ve büyüdüm. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra hayallerimin peşinden giderek mutfak eğitimi almaya karar verdim. Le Cordon Bleu İstanbul’da Pastacılık eğitimi aldım. Şuanda Türkiye’nin en ünlü çikolata markalarından birinde çikolata şefi olarak çalışıyorum.

Egeli Gezgin Ege Nereleri Keşfetti?

Şimdiye kadar 25 ülke ve 97’den fazla şehir gördüm. Bu gezilerimden bazılarını sitemde yayınladım. Peki, Nereleri Keşfettim?

Eğer bir yazımı okudunuz ve o yazı ile ilgili sorunuz varsa, lütfen bu sorunuzu ilgili yazımın yorum bölümüne yazın. Hem daha çabuk cevaplarım, hem de bu cevaptan tüm okurlar faydalanmış olur.

Gezgin ruhumun sizlere de bulaşması dileğiyle 🙂

Egeli Gezgin Ege’yi sosyal medyadan takip edin!

Instagram :  @egeligezginege 

Facebook : @egeligezginege

Twitter : @egeligezginege