Tatili Ucuza Getirmenin Yolları

ucuz seyahatin yolları
7.72BGörüntülenme
Ortalama Okuma Süresi: 4 dakika

Hepimiz daha çok ülke görmek, daha sık seyahat etmek istiyoruz ama çoğu zaman engellerle karşılaşıyoruz. Genellikle en büyük engelimiz para oluyor. Aslında seyahat ettikçe para biriktirmek için yeni yollar öğreniyoruz ve dünyayı keşfetmenin sandığımız kadar da zor olmadığını, daha çok seyahat etmek için zengin olmaya gerek olmadığını anlıyoruz. En azından ben uzun zamandır bu fikirdeyim.

Seyahat etmek benim için büyük bir tutkuya dönüştüğünden beri daha sık seyahat edebilmek adına daha araştırmacı ve tutumlu bir Ege haline geldim. Zamanla önceliklerim değişti, her biriktirdiğim para ile uçak bileti alıp yeni bir ülke görmek beni mutlu etmeye başladı. Sizlerden aldığım mesajlar genellikle nasıl sık seyahat ettiğim, ucuza nasıl gezdiğim, ucuza seyahat etmenin yolları ve nasıl ucuz uçak bileti alınır hakkında oluyor. Bugüne kadar bu soruları tek tek cevaplarken, neden bir yazı ile toplu bir cevap vermiyorum diye düşündüm. Bu yazıda seyahat ederken daha az harcama yapmanızı sağlayacak indirim linkleri saklı, bir bakıma seyahat ederken para kazanmak gibi düşünebiliriz. Tıklanabilir link olarak her bir uygulama için paylaştım ve her bir indirimin nasıl kullanıldığını da detaylandırdım. Daha çok seyahat edebilmek için paylaştığım yolları sizde kullanabilirsiniz. Her birini seyahatlerim sırasında deneyimledim ve inanıyorum ki sizler de eğer verimli şekilde kullanırsanız faydasını görürsünüz. Gelin hepsini yakından tanıyalım.

airbnb ev

Airbnb

Seyahat ederken ekonomik ve rahat bir konaklama şekli sunan Airbnb sayesinde dilediğiniz ülkeden ev ya da oda kiralayabilirsiniz. Özellikle ailecek seyahat edenler ya da kalabalık arkadaş gruplarını için oldukça avantajlı. Konaklama için otele harcayacağınız paranın belki de yarı fiyatına ev sıcaklığı sunan bir yerde kalabiliyorsunuz. Uzun süreli yada kısa süreli hiç fark etmez, evin uygunluk durumu ve koşullarına göre istediğiniz evi kiralayabilirsiniz. Ben daha önce birçok kez Airbnb ile konakladım, öylesine destekliyorum ki artık seyahatlerimde öncelikle konaklama için Airbnb’yi kullanıyorum. İlk kez üye olacaklar için de çok güzel bir haberim var. Airbnb %10 indirimi işte burada! 

Airbnb indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Sadece paylaştığım linke tıklayarak üye olursanız indirim kazanırsınız.
 • İndirim kodu ilk kez üye olacaklar için geçerlidir.
 • Eğer hali hazırda bir üyeliğiniz var ise yeni bir mail adresi üzerinden üyelik açarak indirimden yararlanabilirsiniz.
 • Kazanacağınız indirim Airbnb’de yapacağınız ilk rezervasyon tutarının %10’u kadarı otomatik olarak uygulanacak bir seyahat kredisi olarak sayılacak. Bu krediniz herhangi bir rezervasyonun ödeme sayfasında otomatik olarak görünecektir.

seyahat etmek

Artıway

Artık internet üzerinden hepimiz alışveriş yapıyoruz. Sadece seyahat ile ilgili değil internet üzerinden yapılan birçok alışveriş için Artıway’i kullanarak para iadesi alabiliyorsunuz. Sistem üzerine eklediğiniz harcamalarınız sizin hesabınızda bonus olarak birikiyor ve yaptığınız ödemenin belirli bir tutarını banka hesabınıza nakit olarak geri alabiliyorsunuz. Bu tutar var olan dönemlik kampanyaya göre değişiyor mesela %5 para iadesi olan bir site üzerinden 100 TL değerinde alışveriş yaptığınızda 5 TL değerinde bonus kazanırsınız. Hesabınızda biriken bonuslar 30 TL’ye ulaşınca hesabınıza nakit olarak iade yapıyorlar. Seyahat ile ilgili Booking.com ya da Hotels.com üzerinden yaptığınız rezervasyonlarda bonus kazanabileceğiniz gibi 450’den fazla yerli ve yabancı markadan (Hepsiburada, Boyner, Trendyol, Aliexpress, Adidas, Nike, D&R, Beymen, Mediamarkt, Gittigidiyor vb.) bonus kazanabilirsiniz. İnternet üzerindeki alışverişlerimi yapmadan önce her zaman Artıway’e giriş yaparak kontrol ediyorum ve alışverişim sırasında işliyorum. Biriken bonuslarımı paraya çevirip yeni seyahat rotalarım için kullanıyorum. Artıway 10 TL indirimi işte burada!

Artıway indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Sadece paylaştığım linke tıklayarak üye olursanız indirim kazanırsınız.
 • İndirim kodu ilk kez üye olacaklar için geçerlidir.
 • Üye olmak için 10 TL indirim sağlayan linki kullanırsanız, ilk alışverişinizde bu indirimi anında alırsınız.

booking otel

Booking

En uygun otel seçeneklerini sunan Booking sayesinde gideceğimiz şehirdeki tüm otelleri listeleyebiliyoruz. Bu yüzden de seyahat severler arasında en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Dünyanın neresine gidersek gidelim sistem bize uygun konaklamayı sunma konusunda yardımcı oluyor. Türkiye’de yaşanan bazı sıkıntılarından dolayı bir süredir yurt içinde rezervasyon sistemi aktif olmasa da hala birçok seyahat sever DNS ayarlarını değiştirerek sisteme erişim sağlıyor. Sizde Booking üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda %10 para iadesi almak için rezervasyonunuzu her seferinde benim aracılığım ile yapın, kazanın. Booking %10 para iadesi indirimi işte burada!

Booking indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Linke tıkladıktan sonra direkt olarak rezervasyon yapılması gerekiyor.
 • İndirim kodunu dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama yoktur.
 • Booking hesabınızın olması indirim kazanmanıza engel değildir, her kullanıcı bu fırsattan yararlanabilir.
 • İndirim linki ile rezervasyon yaptınız ve konaklamanızı gerçekleştirdiniz. Siz otelden ayrıldıktan sonra kredi kartınıza %10 oranında para iadesi alacaksınız. Bu indirim kodunu dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

meal sharing nedir

Meal Sharing

Tanımadığınız insanlarla aynı sofrayı paylaşır mısınız? Seyahat ederken hepimiz az para harcamak ve daha çok seyahat etmek istiyoruz. Meal Sharing bu fikri sağlayan uygulamalardan biri, hem yemek yiyorsunuz hem yeni insanlarla tanışıyorsunuz. Aynı zamanda yerel insanların evinde yiyeceğiniz yemeklerin birçoğu da geleneksel yemekler oluyor. Böylece yeni insanlar tanırken, farklı yemekler tadıyor ve aynı zaman o kültürü yaşamış oluyorsunuz. Bir eve misafir olup yemek yemenin ücreti çoğu zaman oldukça düşük fiyatlı hatta bazen de ücretsiz olabiliyor. Meal Sharing’e nasıl üye olunur, nasıl kullanılır gibi konular hakkında tüm detaylara ulaşmak isterseniz Meal Sharing Nedir? yazısını okuyun. Sistemi ilk kez deneyimleyecek olanlar için 15 $ değerinde indirim sağlayacak linki paylaşıyorum. Mealsharing 15 $ indirimi işte burada!

Meal Sharing indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Sadece paylaştığım linke tıklayarak üye olursanız indirim kazanırsınız.
 • İndirim kodu ilk kez üye olacaklar için geçerlidir.
 • Üye olmak için 15 $ indirim sağlayan linki kullanırsanız, ilk yemeğinizde bu indirimi anında alırsınız.

uber taksi

Uber

Bir noktadan diğer bir noktaya gitmenin en ekonomik halini sunan Uber ile bir yurt dışı seyahatimde tanıştım. Dünyanın birçok yerinde çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Mesela biz Avrupa’da şehir merkezinden havaalanına giderken kullandık. Uygulamaya girip, bulunduğumuz yeri ve gitmek istediğimiz yeri ekledik. Uzaklığa göre sistem ortalama olarak en düşük fiyatı belirliyor. Bu sırada çevredeki sürücülere bildirim gidiyor ve sizi kabul etmeleri için biraz bahşiş ekleyerek onları bulunduğunuz noktaya çekiyorsunuz. Fiyatı onaylayan bir sürücü olduğu an haritadan sürücünün gelişini izliyorsunuz ve bir bakmışsınız ki gelmiş. Eğer hala Uber’e üye değilseniz link üzerinden üye olun veya uberegeligezginege promosyon kodunu kullanın. Uber 20 TL indirimi işte burada!

Uber indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Sadece paylaştığım linke tıklayarak üye olursanız indirim kazanırsınız.
 • İndirim kodu ilk kez üye olacaklar için geçerlidir.
 • Üye olmak için 20 TL indirim sağlayan linki kullanırsanız, ilk yolculuğunuzu gerçekleştirdikten sonra bir sonraki yolculuk için indirimi kullanabilirsiniz.
 • İndirimi kazandığınız tarihten itibaren 3 ay içinde kullanmanız gerekiyor.

uçak bileti indirim

Aerobilet

Uçak bileti, konaklama, transfer hizmeti ve ido deniz otobüsü biletleriniz hızlı ve kolayca satın alabileceğiniz kapsamlı bir uygulama. Son dönemde mobil uygulamasının kullanımını arttırmak için mobil bilet alımlarına özel kampanyalar düzenliyor. Bu yüzden uygulamayı da telefonunuza indirip, bildirimler sayesinde kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Uygulamayı yakından takip ettiğim için bir günlük geçerli olan yurt dışı uçuşlarında geçerli olan kampanyadan haberdar olmuştum. Eğer özellikle aradığınız bir rotaya ait uçak bileti var ise fiyat alarm sistemini devreye sokarsanız çok daha uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Aerobilet 15 TL indirim, işte burada!

Aerobilet indirim kodunu kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Sadece paylaştığım linke tıklayarak üye olursanız indirim kazanırsınız.
 • İndirim kodu ilk kez üye olacaklar için geçerlidir.
 • Kuponun geçerli olması için önce üye olunması, sonra uçak bileti alışverişi yapılması gerekmektedir.
 • Kazanılan kuponları kullanmak için cep telefonunuza gelen mobil aktivasyon şifresi ile doğrulama yapmak zorunludur.
 • Üye olmak için 15 TL indirim sağlayan linki kullanırsanız, ilk seyahatinizde bu indirimi kullanabilirsiniz

Seyahatlerimle ilgili paylaşımlarımı Facebook ve Instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

4 yorum

 • Listede yazan bütün siteleri deneyimledim biri hariç: Meal Sharing. Farklı kültürlerin yaşam biçimlerine yakından tanıklık etmek için harika bir yöntem bence. Bıraktığın linkteki yazıyı okuyup daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum hemen

  • Merhaba Jankat,
   Mealsharing gerçekten muazzam bir uygulama, bizde ilk kez kullanırken şaşkınlık ve heyecan içindeydik. Tanımadığımız bir ailenin sofrasına konuk olduk, gerçekten eşsiz bir deneyimdi. Umarım sende gelecek seyahatinde bu deneyimi yaşarsın. Deneyimledikten sonra yorumlarını da merakla bekliyorum. Sevgiler 🙂

 • Sayenizde Yunan Adaları gezimizi indirimli hale getirdik. Rezervasyonlarımızı 2 gece Airbnb ve 1 gece de Booking üzerinden yaptık. Çok teşekkürler Egeli Gezgin Ege. 🙂

  • Sevgili Gizem, indirim kodlarının tatilinize katkı sağlamasına çoook sevindim. Umarım şahane bir gezi olur. Yunan Adaları’na bayılıyorum. Hangi adaya gittiğinizi bilmiyorum ama eminim güzel geçecek. Çok sevgiler :))

Bir cevap yazın